Nurse, McDonald стимулират ралито през 2-ро полувреме, за да поведат Los Angeles Sparks над Indiana Fever 88-82
AP News | 2024-05-29 | 03:41:34

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Kia Nurse отбеляза 22 точки, а Aari McDonald добави рекордните за сезона 21 точки, за да обедини Los Angeles Sparks до победа с 88-82 над Индиана Фийвър във вторник вечерта, което донесе третата поредна домакинска загуба на Кейтлин Кларк.

Индиана спечели единствената си победа за сезона миналия уикенд в Лос Анджелис, но нито Кларк, нито нейните съотборници може да пресъздаде този завършек.

Кларк завърши с най-добрите за сезона 30 точки, шест асистенции, пет борби, три блокади и три отнети топки. Тя отбеляза и три тройки. Келси Мичъл имаше 15 точки, а Алия Бостън се пребори с проблеми с фаула, за да добави 17 точки и шест борби за Fever пред почти разпродадена публика от 16 013.

Мачът включваше двама най-добри избора в WNBA от миналия месец драфт, Кларк и нападателят Камерън Бринк и единствените отбори в лигата с по една победа. Бринк завърши с три точки, три борби и две асистенции.

Дерика Хамби имаше 17 точки, 10 борби и пет асистенции. Макдоналд също имаше четири асистенции.

Лос Анджелис (2-4) обърна мача с решителна серия от 28-8, която превърна дефицита от 55-48 през третата четвърт в преднина от 76-63 през четвъртата четвърт . Отново, треската (1-7) никога не се възстанови.

На моменти беше направо грозно. Докато Fever стреляха само 38,2% от полето, Sparks направиха 19 връщания, като същевременно направиха най-добрите за сезона 14 3s.

И все пак присъствието и играта на Кларк създадоха широк спектър от емоции в Gainbridge Fieldhouse.

Феновете скочиха на крака, когато тя вкара тройка от дясното крило само 66 секунди в мача. Тя удиви феновете с изящни пасове, хитри кражби и дори две блокади през първото полувреме.

Тя накара феновете на Fever да настръхнат с три проиграни удара през първото полувреме и когато разочарован Кларк си навлече технически фал 2,7 секунди преди края през първата четвърт треньорът Кристи Сайдс дори издърпа своя звезден новобранец към линията за наказателно хвърляне за дискусия между четвъртините.

Но това беше достатъчно добро, за да вкара Fever в рамките на 37-32 на полувремето.

p>

След това, с бившата звезда на Colts T.Y. Хилтън, играчите на Пейсърс Тайрис Халибъртън, Бенедикт Матурин и Андрю Нембхард и настоящите играчи от НФЛ Шакил Леонард и Ник Крос, които гледат на корта, Clark & ​​Co. обърнаха ъгъла през второто полувреме.

Те започнаха третата четвърт с Серия 11-0, но предадоха преднината, когато Спаркс затвориха тримесечието с три поредни тройки и откъсване, за да поведат с 59-55 по време на решителната серия.

Спаркс: Посетете Чикаго в четвъртък, втората спирка от пътуване с три мача.

Треска: Домакин Сиатъл в четвъртък във втория си пореден домакински мач.